zioła dla urody

Ziołowe peelingi do ciała – w sam raz na wiosnę!

Wiosna to idealny moment, by zadbać o ciało. Po zimie nasza skóra może być szorstka i wysuszona – nie ma co ukrywać, że minusowe temperatury nie poprawiają jej stanu.

Dlatego wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca, sięgnijmy po domowe, ziołowe peelingi. Dzięki nim, przygotujemy się do lata, gdy garderoba pozwala nam odsłonić to i owo. Dodatkowo, nawilżona, gładka skóra to po prostu lepsze samopoczucie. A wiosną czeka nas przecież tyle ekscytujących chwil: spacery, spotkania towarzyskie, weekendowe wyjazdy – powinniśmy więc poczuć się dobrze we własnej skórze, by w pełni skorzystać z uroków tej pory roku.

Peelingi ziołowe w łatwy sposób możemy przygotować w domu. Ich działanie polega przede wszystkim na złuszczaniu naskórka i odżywianiu naszej skóry.

Stosowanie takich zabiegów polecane jest nie tylko w przypadku zmarszczek lub przebarwień, lecz także wtedy, gdy skóra po zimie jest w nienajlepszej kondycji, słabo odżywiona i poszarzała.

Pamiętajmy o systematyczności peelingów – dzięki temu koloryt naszej skóry będzie wyrównany, nabierze ona sprężystości i naturalnego blasku.

Domowe kosmetyki mają tę przewagę nad tymi dostępnymi w sklepach, że sami możemy mieć wpływ na ich skład, dobierając odpowiednie zioła.

Jak przygotować ziołowy peeling w domowych warunkach? To proste!

1. Przygotuj składniki peelingu: wybrane zioła, oliwkę dla dzieci i – w zależności od potrzeb skóry, sól lub cukier. Ten pierwszy składnik ma działanie mocniej złuszczające. Drugi zaś jest delikatniejszy, dobrze nadaje się do peelingu skóry twarzy.

Można sięgnąć po jeszcze mniej typowe rozwiązania, wybierając na przykład otręby pszenne.
Trzeba je zalać wrzątkiem – by rozmiękły, a po ostudzeniu – mieszamy z pozostałymi
składnikami.

2. Delikatnie mieszamy składnik złuszczający (najczęściej sól) z oliwką, a następnie – dodajemy do mikstury przygotowane zioła.

3. Jakie zioła najlepiej sprawdzą się jako składnik peelingów? Najpopularniejszymi są skrzyp polny, szałwia, rozmaryn, lipa, siemię lniane, nagietek. Możemy przygotować peeling tylko z jednego, wybranego zioła, możemy też zastosować mieszankę ulubionych ziół.

Warto zadbać, by w miksie tym znalazł się skrzyp polny – roślina o dobroczynnym wpływie na kondycję naszej skóry.

4. Przygotowany peeling możemy odłożyć do lodówki na kilka godzin.

Sam zabieg peelingujący z użyciem kosmetyków na bazie ziół to przede wszystkim energiczne masowanie wybranych partii naszego ciała z zastosowaniem przygotowanej wcześniej mieszanki.
Gdy widzimy, że skóra staje się odpowiednio ukrwiona, przechodzimy do masażu kolejnych miejsc.

Domowe peelingi to świetny sposób przygotowania ciała na wiosnę. Dzięki ich regularnemu stosowaniu, skóra będzie sprężysta, mniej przebarwiona, zaś jej niedoskonałości – mniej widoczne. Dotyczy to także zmarszczek!

Wykonanie zabiegu w domu do sposób na relaks i chwilę dla siebie, w oczekiwaniu na ciepłe, wiosenne dni.

To także może ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw wiadomość