Poznaj Zioła

Ziołowe oczyszczanie organizmu

Jesienią mniej się ruszamy i częściej sięgamy po ciężkostrawne potrawy. Dlatego, wbrew pozorom, to świetna pora na…detoks i zadbanie o prawidłowe pozbywanie się produktów ubocznych przemiany materii z naszego organizmu.

Nie ma jednak powodu, by sięgać po drastyczne środki i ekstremalne diety. Rozsądnym wyjściem będzie regularne spożywanie ziół, które wspomagają pracę układu moczowego. Dzięki temu, nasz organizm będzie odpowiednio oczyszczony i nawodniony.

O jakie zioła chodzi? Przyjrzyjmy się im, planując jesienny jadłospis!

POKRZYWA

Chociaż niepozorna i na pierwszy rzut oka kojarząca się głównie z parzącą rośliną spotykaną podczas wędrówek po łąkach w czasie wakacji na wsi, pokrzywa ma wiele dobroczynnych właściwości.

Przede wszystkim, wspiera pracę układu moczowego. Pomaga pozbyć się z organizmu zbędnych produktów przemiany materii.

A to dopiero początek pozytywnego działania pokrzywy! Dodatkowo, przeciwdziała zatrzymywaniu płynów w organizmie.

Wszystko to przekłada się na naturalną regulację gospodarki płynami w naszym organizmie.

Jak to odczuwamy? Przede wszystkim, możemy wtedy cieszyć się naturalną energią i gotowością do podejmowania jesiennych aktywności – także na świeżym powietrzu.

Ponieważ herbatka z pokrzywy pozytywnie wpływa także na układ trawienny, przy regularnym jej piciu będziemy czuć się lekko – nawet jeśli od czasu do czasu pocieszymy się bardziej obfitym, jesiennym posiłkiem.

Oczywiście, picie herbatki z pokrzywy to tylko jeden z elementów: nie możemy zapomnieć o zbilansowanej diecie, bogatej w warzywa, owoce, pełnoziarniste pieczywo i chude mięso.

Dodatkowo, na dobre samopoczucie jesienią wpływa również regularna aktywność fizyczna – choćby długie jesienne spacery wśród złotych i czerwonych liści.

SKRZYP

Myśląc „skrzyp”, momentalnie mamy przed oczami specyfiki wzmacniające włosy, skórę i paznokcie – właśnie na bazie skrzypu polnego.

Jednak oprócz dbania o urodę, herbatka ze skrzypu ma także działanie prozdrowotne!

Przede wszystkim, wspiera pracę nerek i dróg moczowych. Co więcej, działa moczopędnie, pomagając oczyścić organizm z niepożądanych produktów przemiany materii.

Oprócz poczucia lekkości i ulgi związanych z prawidłową pracą układu moczowego, skrzyp wpływa korzystnie na pracę układu krążenia.

Warto zanotować, że dobroczynne właściwości skrzypu nie mogą być zupełnie oderwane od przykładania wagi do diety na co dzień, a także – wypijania odpowiednich ilości płynów, przede wszystkim – niegazowanej wody mineralnej.

W połączeniu ze zbilansowaną dietą i zdrowym nawodnieniem, pozytywne właściwości wynikające z naturalnego detoksu dzięki naparom z ziół, mogą być w pełni zauważalne i odczuwalne!

To także może ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw wiadomość