dom pachnący ziołami

Zioła orzeźwiające na lato!

Chociaż zioła kojarzą się nam z długimi, zimowymi wieczorami z książką i gorącą, ziołową herbatą, czas spojrzeć na nie trochę inaczej! Zioła i ziołowe mieszanki to także idealne rozwiązanie na letnie orzeźwienie. Naturalny smak i aromat, w połączeniu z odświeżającymi właściwościami – czego można chcieć więcej? Przyjrzyjmy się najlepszym rozwiązaniom na gorące dni!

Mięta

Absolutna królowa wśród orzeźwiających ziół! Herbata z mięty w wersji mrożonej to idealny sposób na zdrowe ugaszenie pragnienia. Warto przygotować sobie ją zawczasu i mieć pod ręką cały dzbanek. Dla smaku i aromatu – warto dodać kilka kostek lodu i świeżych liści mięty.

Mięta sprzyja także odprężeniu organizmu – stąd, warto po nią sięgnąć nie tylko w gorące dni spędzane w biurze, ale także – na urlopie. Prawdziwy relaks jest bowiem na wyciągnięcie ręki – w szklance z mrożoną herbatą miętową!

Lato to także okazja do wielu kulinarnych eksperymentów. I w tym kontekście mięta sprawdzi się rewelacyjnie! Wspomaga ona bowiem procesy trawienne, dzięki którym nasz układ pokarmowy może prawidłowo funkcjonować.

Mięta z cytryną

Mając w pamięci dobroczynne i orzeźwiające działanie mięty, łączymy z orzeźwiającym, letnim smakiem cytryny. Posmak mrożonej herbaty miętowo-cytrynowej nawiązuje do uwielbianej przez chyba wszystkich domowej lemoniady, przy zachowaniu cennych właściwości ziół wchodzących w jej skład.

Mięta z cytryną to połączenie, które sprawdzi się nawet w największe upały. Orzeźwi, doda energii do działania, ugasi pragnienie, które często trudno ugasić kolorowymi napojami czy gęstymi sokami owocowymi. Lekka, o pobudzającym smaku i aromacie, świetnie sprawdzi się jako dodatek do letniego śniadania, czy jako napój, który można śmiało popijać przez cały dzień.

Do przygotowanej zawczasu mrożonej herbaty, warto dodać kostki lodu, liście mięty czy plasterki świeżej cytryny. Wzmocnią one smak i aromat przygotowanego napoju.

Melisa z pigwą

Chociaż melisa na pierwszy rzut oka może kojarzyć się tylko z odprężeniem, relaksem, łagodnym snem, pamiętajmy, że lato to okres intensywnych doznań. Dni i wieczory są długie, dużo się dzieje – stąd, potrzeba wyciszenia i łagodnego przejścia do wieczornego spoczynku, jest całkiem paląca.

Jednak melisa w połączeniu z pigwą to zupełnie nowa jakość! Orzeźwiający smak i aromat pigwy sprawia, że herbatę tę możemy pić nie tylko na spokojny sen, ale – przez cały dzień. Zwłaszcza, gdy lato spędzamy w pracy, a grafik jest napięty. Melisa pomoże zrelaksować się w tym całym letnim zgiełku, zaś pigwa – orzeźwi i ochłodzi. Połączenie idealne dla każdego, kto spędza najcieplejsze dni w roku za biurkiem!

Oczywiście, smak i aromat mrożonej herbaty, możemy podbić, dodając świeże zioła i owoce.

Mięta z pomarańczą

Pomarańcze przywodzą na myśl zimowy czas i zbliżające się Boże Narodzenie. Ale w połączeniu z miętą, w wersji mrożonej – są idealnym rozwiązaniem na gorące dni! Dobroczynne właściwości mięty wzbogacone o soczysty, wyrazisty smak i aromat pomarańczy sprawiają, że herbatę Mięta z pomarańczą, można pić przez cały dzień – od samego rana, aż do pójścia spać.

Pasuje do posiłków – jako lekkie i aromatyczne uzupełnienie letnich dań. Pomaga też, dzięki wspaniałemu aromatowi, przenieść się na egzotyczne wakacje, pozostając w letnie dni w pracy.

Podawana z dodatkiem kruszonego lodu i ozdobiona świeżymi plastrami pomarańczy – wygląda efektownie, niczym najlepszy drink.

Zioła to doskonały pomysł na lato. Orzeźwiają, dodają energii, pomagają przetrwać lato w mieście. Warto popijać je swobodnie przez cały dzień – idealnie nadają się bowiem do tego, by ugasić pragnienie. A dobroczynny wpływ na organizm – to prawdziwa wisienka na torcie!

To także może ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw wiadomość