dom pachnący ziołami

Zioła na lato – najlepsze sposoby na zioła, gdy za oknem gorąco

Picie ziołowych herbatek kojarzy się z zimą i błogimi chwilami z książką pod ciepłym kocem. Prawda jest jednak taka, że latem możemy znaleźć mnóstwo zastosowań dla ziół – kto wie, czy nie więcej, niż w zimnych miesiącach?

Sprawdźmy, w jakiej postaci najlepiej sięgać po zioła latem!

Od czerwca do września, większość z nas szuka chłodu, podczas gdy temperatury ani myślą spadać poniżej 25 stopni Celsjusza. Taka aura oczywiście nie sprzyja gorącym herbatkom, ale kto powiedział, że zioła smakują tylko na ciepło?

Ziołowe ice tea to idealne połączenie dobroczynnego działania ziół z orzeźwiającym, dodającym energii napojem. W wersji mrożonej świetnie sprawdza się klasyczna mięta lub mięta z nutami smakowymi: z cytryną lub pomarańczą.

Cytrusowy smak, w połączeniu ze świeżością mięty i niską temperaturą napoju gwarantuje, że będziemy gotowi do działania nawet w największe upały.

Na gorące dni warto przygotować sobie domową ice tea, właśnie na bazie herbatki ziołowej, zamiast sięgać po gotowe, dostępne w sklepach rozwiązania. Mrożona ziołowa herbata ma znacznie więcej pozytywnych właściwości i dobroczynnie wpływa na nasz organizm, a do tego – nie zawiera cukru (o ile sami go nie dodamy!) ani mało zdrowych składników konserwujących.

Przygotowanie własnej ice tea w domu to kilka chwil, a po napój możemy przecież sięgać przez cały dzień.

Jeśli w upały wolimy jednak pić wodę (minimum osiem szklanek dziennie!), nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć ulubionej herbatki ziołowej jako smakowitego dodatku w formie kostek lodu!

To tradycyjnego pojemnika na lód, zamiast wody, wlewamy ulubioną herbatkę (świetnie sprawdzi się tutaj mięta) i zamrażamy. Dzięki takim ziołowym kostkom lodu, nawet szklanka zwykłej wody zyska wyjątkowy, bardziej orzeźwiający posmak.

Oczywiście, możemy sięgnąć po inne herbatki ziołowe, kierując się przede wszystkim ulubionymi smakami. Dobrze sprawdzają się tutaj herbatki z dodatkiem owoców, na przykład melisa z cytryną czy melisa z pigwą.

Chłodne napoje to popularny, ale nie jedyny sposób na ochłodę w trakcie upalnego lata. Innym, po który często i chętnie sięgamy, jest chłodząca kąpiel. Wieczorne wylegiwanie się w wannie z letnią wodą? Brzmi fantastycznie!

Aby spotęgować efekt relaksu i przyjemnego chłodu w kąpieli, warto sięgnąć po przygotowane na bazie ziół wcierki i płukanki chłodzące. Pomagają one załagodzić zaczerwienienia na skórze związane z działaniem słońca, a także – przywrócić wysuszonej skórze sprężystość i blask.

Przygotowanie ich w domu nie jest skomplikowane. Odpowiedni napar najczęściej łączymy z olejkami i dodajemy do kąpieli lub delikatnym ruchem nakładamy na szczególnie narażone na promienie słoneczne miejsca na naszej skórze.

Warto sięgnąć tutaj przede wszystkim po pokrzywę czy nagietek.

To także może ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw wiadomość