Poznaj Zioła

Zioła na każdą porę dnia

Herbatki ziołowe mogą nam towarzyszyć przez cały dzień. Zioła różnią się bowiem swoimi właściwościami, odpowiadając na różne potrzeby, które w miarę upływu kolejnych godzin – mogą się zmieniać.

Rano potrzebujemy przede wszystkim wzmocnienia naszej witalności, w trakcie dnia – sprawdzają się zioła wspierające trawienie, wieczorem zaś – te, które sprzyjają relaksowi i wyciszeniu.

Przekonaj się, jakie są najlepsze pory dnia na picie konkretnych herbatek ziołowych!

RANO

O poranku, najczęściej sięgamy po zioła, które mogą pozytywnie nastroić nas na cały dzień. Wzmacniają naszą naturalną witalność, sprzyjają koncentracji – zwłaszcza, jeśli nie należymy do skowronków, a praca wymaga, by od samego początku dnia działać na pełnych obrotach.

Wtedy warto sięgnąć po głóg, cytryniec chiński, korzeń żeń-szenia. Ich unikatowa mieszanka jest dostępna w formie syropu Zielnik Polski Esencja Zdrowia. Można go dodać do ulubionej, porannej herbaty, albo wypić w formie nierozcieńczonej, odmierzając odpowiednią porcję za pomocą łyżeczki.

Inne zioła, po które warto sięgnąć rano, to mięta – jej główne działania to wspomaganie pracy układu trawiennego, a także – sprzyjanie odprężeniu. Ze względu jednak na wyjątkowe, orzeźwiające walory smakowe, warto sięgnąć po nią już w porze śniadania. Dzięki temu, nie tylko wzmocnimy swój układ pokarmowy już od pierwszego posiłku, ale także – poczujemy zastrzyk energii, wynikający z unikatowego aromatu herbatki miętowej.

W CIĄGU DNIA

W porze obiadu, warto sięgnąć po zioła, które pozytywnie wpływają na trawienie. Dzięki temu, poczujemy się lekko – co przekłada się na aktywność w drugiej części dnia. Po kilku godzinach za biurkiem w pracy i obfitym lunchu nie będziemy czuć się ociężali, a jedyną aktywnością, na jaką będziemy mieć ochotę, będzie spędzenie wieczoru na kanapie, z pilotem od telewizora w ręce.

Dlatego dobrze mieć w pracy zapas herbatek wspierających trawienie.

Na czele listy powinna znaleźć się mięta. Nie tylko w wersji klasycznej, ale także w połączeniu z cytryną lub pomarańczą. Taka wersja niesie ze sobą nie tylko wyjątkowe korzyści związane z trawieniem, ale także – smak i aromat, które pobudzają do pracy, dodają energii, ale gdy trzeba – to odprężają i relaksują. To idealny napój do popijania w trakcie pracy!

Inną herbatką, która sprawdza się w trakcie dnia, jest napar z pokrzywy. Pozytywnie wpływa ona na pracę układu moczowego, a także – wspiera procesy trawienne.

Świetnie o tej porze dnia sprawdzi się także rumianek!

WIECZOREM

Gdy za oknem zaczyna się robić coraz ciemniej, zioła pomogą wyciszyć organizm i przygotować się do snu.

Najbardziej oczywistym wyborem sprzyjającym wyciszeniu i relaksowi jest melisa. Możemy wybrać herbatkę z melisy w wersji tradycyjnej lub sięgnąć po połączenia smakowe – melisa z pigwą lub melisa z pomarańczą. Te dwie ostatnie idealnie sprawdzą się zwłaszcza w ciepłe, wiosenne i letnie wieczory, przywołując na myśl słońce i energię mijającego dnia.

Odprężenie i relaks ułatwiają także rumianek i lipa – o nich również warto pamiętać, szukając wieczornego wyciszenia przy herbatce ziołowej.

To także może ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw wiadomość