dom pachnący ziołami

Zioła dla zakochanych!

Przygotowania do walentynek to oczywiście planowanie wyjątkowych atrakcji na wieczór: kino, teatr, kolacja. To także dobór odpowiedniego upominku albo wybór najładniejszego bukietu kwiatów w kwiaciarni.

I chociaż z walentynkową kolacją bardziej niż herbatka ziołowa kojarzy się czerwone wino, trzeba jednak podkreślić, że zioła to doskonałe afrodyzjaki.

Po które z nich sięgnąć, przygotowując romantyczny posiłek?

1. Lubczyk

Jeden z najbardziej znanych afrodyzjaków, którego pozytywne działanie zachwycało już w starożytności. Nieco mniej znane aspekty właściwości lubczyku, to dobroczynny wpływ na układ trawienny i moczowy.

Dodawany do potraw, nadaje im wyjątkowego smaku i aromatu – dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć po lubczyk jako przyprawę do dań serwowanych podczas walentynkowej kolacji.

Sprawdza się jako dodatek do zup i sosów, dodając im ostrości. Dobrze komponuje się również jako składnik dań rybnych i sałatek.

Dawniej, liście lubczyku – te same, których dzisiaj używamy w kuchni – były wplatane we wianki panien młodych lub bukiety ślubne – wszystko po to, by zapewnić młodej parze szczęście i udane pożycie.

2. Żeń-szeń

Jego dobroczynne działanie jest szeroko znane od wieków. Dodaje energii, wspiera witalność, pomaga nabrać ochoty do działania. Nawet jeśli romantyczna randka przypada po długim dniu pracy, sięgnięcie po żeń-szeń pozwoli na odzyskanie świeżości i bycie skorym do aktywnego spędzania wspólnego czasu, zamiast odpływania w myślach już przy przystawce.

3. Cytryniec chiński

Poprawia koncentrację i przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia. Stosowany jest także w łagodzeniu stresu – a nie ma co ukrywać, planowanie romantycznej kolacji walentynkowej, może być wielce stresującym wyzwaniem!

Dlatego warto zadbać o to, by w walentynkowym menu nie zabrakło i cytryńca chińskiego!

4. Pokrzywa

Zamiast tradycyjnej kawy po posiłku, w walentynki sięgnijmy po napar z pokrzywy. W końcu – to znany od lat afrodyzjak! Oprócz pozytywnego wpływu na układ trawienny, dobroczynnie oddziałuje też na układ moczowy.

Jako afrodyzjak jest wykorzystywana od wielu lat – nie tylko w formie naparu, lecz również jako przyprawa do dań.

Jeśli w trakcie walentynkowej kolacji wolisz bardziej romantyczne trunki, niż herbatka ziołowa, rozważ Esencję Zdrowia – WITALNOŚĆ. To unikatowy syrop, w którego składzie znajdziesz żeń-szeń i cytryniec chiński. Wygodna forma preparatu bardziej będzie pasować do podniosłego nastroju kolacji z okazji święta zakochanych.

Syrop Esencja Zdrowia można dodać do wody lub herbaty, można też spożywać w nierozcieńczonej postaci – na łyżeczce.

Niezależnie od tego, na jakie ziołowe afrodyzjaki zdecydujemy się 14 lutego, warto, aby ten wyjątkowy wieczór spędzić z ukochaną osobą. Wtedy tak naprawdę możemy cieszyć się z tych niepowtarzalnych chwil.

To także może ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw wiadomość