dom pachnący ziołami

Jak udekorować stół ziołami? Podpowiadamy!

Rodzinne uroczystości czy nawet zwykłe, niedzielne obiady to czas, który jest bezcenny. Wspólne posiłki zbliżają członków rodziny, pozwalają zacieśnić więzi, poszerzyć horyzonty dzięki rozmowie. Dlatego – zdecydowanie zasługują na szczególną oprawę!

Jak wyczarować wyjątkową atmosferę przy rodzinnym stole? To nietrudne! Wspaniałe dekoracje stołu nie muszą być drogie. Nie trzeba ich też znikąd zamawiać. Największą przecież frajdę daje przygotowanie ich samemu.

Do jesiennych klimatów, idealnie będą pasować zioła. To one sprawią, że stół będzie nie tylko pięknie wyglądał, ale także – pachniał! Oczywiście, na stole zioła mogą zagościć w formie przypraw czy herbatek. Przyjrzyjmy się jednak, jak wykorzystać je do stworzenia unikatowych dekoracji na rodzinny stół!

1. Bukiety z suszonych ziół

Bukiet na stole dodaje wnętrzu elegancji i charakteru a jednocześnie – nadaje pokojowi niezwykłego wyrazu: od razu czujemy przytulną, domową atmosferę.

Nie inaczej jest w kontekście bukietu ozdabiającego stół podczas posiłku. Sprawia, że całe nakrycie jest dużo bardziej przytulne, a jednocześnie – charakter samego spotkania – nieco bardziej uroczysty.

Przygotowanie bukietu z suszonych ziół jest bardzo proste: dobierając jego części składowe, możemy kierować się aspektem wizualnym (współgrająca kolorystyka) lub…zapachem!

Zioła możemy zwinąć ciasno w wiązankę lub użyć gąbki florystycznej do przygotowania bukietu o większej objętości. Nie musimy przy tym być mistrzami w układaniu kwiatów! Zaletą bukietów z ziół jest to, że z zasady – mają one wyglądać na naturalne. Poszczególne zioła nie muszą być więc idealnie rozmieszczone – w kontrolowanym nieładzie tkwi w dużej mierze urok tej dekoracji!

Do tego typu ozdoby świetnie nadają się takie zioła, jak lawenda, rozmaryn, jałowiec, tymianek.

2. Dekoracje serwetek

Wykorzystanie suszonych lub świeżych ziół jako ozdoby do serwetek sprawi, że rodzinne spotkanie będzie bardziej eleganckie. Ze zwykłego obiadu, staje się bowiem ono wspaniałą rodzinną uroczystością!

Jeśli chcesz uczcić wspólne chwile, nie szukaj wymyślnych serwetek: postaw na klasykę, ale ozdobioną ziołami. Wystarczy naprawdę niewielka ilość ziół, by przygotować taką dekorację!

Kawałek zioła odcinamy i za pomocą jutowego sznurka, przywiązujemy do serwetki. Brzmi prosto?

Dobór ziół zależy oczywiście od nas! Jesienią pięknie prezentują się zioła suszone, latem zaś – świeże.

3. Dekoracje świeczników

Pomysłowe dekoracje świeczników na stołach, wcale nie muszą być drogie i skomplikowane. Co więcej, wystarczy kilka tealightów, kilka niewielkich szklanek…i zioła, by stół nabrał wyjątkowego charakteru.

Jak ozdobić świecznik? Po umieszczeniu małych świeczek w szklankach, naczynia obwiązujemy sznurkiem jutowym lub kolorową wstążką (wybór zależy od koncepcji dekoracyjnej) – tak, by między szkłem a sznurkiem znalazły się kępki ziół. Zioła mogą być zarówno suszone, jak i świeże – wybór należy do nas!

W połączeniu z jutowym sznurkiem, otrzymujemy dekorację w klimacie boho. Połączenie ziół i wstążki to wybór dla miłośników klasyki.

Stworzenie wyjątkowych dekoracji stołu to kwestia pomysłu i wykorzystania tego, co mamy w domu. Sięgnięcie po zwykłe naczynia i zioła z balkonowego ogródka to sposób na zaaranżowanie niezwykłej atmosfery podczas, wydawałoby się, zwykłego rodzinnego spotkania.

To także może ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw wiadomość