dom pachnący ziołami

Najlepsze zioła na wiosnę!

Pierwsze promienie wiosennego słońca, budzą nas do życia po mroźnej zimie. Chociaż temperatura potrafi zmienić się z zimowej na wiosenną w ciągu kilku dni, naszemu organizmowi zabiera to znacznie więcej czasu. Po zimie musimy „obudzić się” – zregenerować i nabrać energii przed wymagającymi, aktywnymi miesiącami, które niezmiennie kojarzą się z nową porą roku.

Jak, podobnie jak przyroda, obudzić się do aktywnego życia po kilku miesiącach zimowego snu?

Przede wszystkim – warto zadbać o pielęgnację!

Włosy, skóra i paznokcie w ciągu zimowych miesięcy, niejedno przeszły. Noszenie czapek, przechodzenie z mrozu do gorących pomieszczeń, suche powietrze, braki naturalnej witaminy D – lista jest naprawdę długa. Warto mieć jednak w pamięci, że to zadbane włosy, i skóra, a także – mocne paznokcie, nadają naszemu wyglądowi promiennego blasku. To dzięki zadbanym włosom i cerze można powiedzieć komuś bliskiemu – „ale promieniejesz”. Dlatego bezwzględnie, po zimie musimy zadbać o zdrowy, a co za tym idzie – piękny wygląd naszej skóry i włosów!

Pielęgnacja jest ważna o każdej porze roku. Jednak rzadko kiedy jej efekty mogą być tak
łatwo dostrzegalne gołym okiem, jak właśnie na wiosnę.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim – od skrzypu. Nie bez powodu skrzyp jest najważniejszym składnikiem preparatów wzmacniających włosy, paznokcie, czy skórę. Oprócz picia herbatki ze skrzypu, warto sięgnąć po domowe kosmetyki na jego bazie. Świetnie sprawdzą się maseczki, peelingi, płukanki czy wcierki. Wszystkie łatwo przygotować w domu, wykorzystując skrzyp z torebek z herbatki ziołowej.  Przykładowo, aby stworzyć płukankę, która wzmocni i nada im blasku, będziemy potrzebować 2 łyżki skrzypu polnego i 3 szklanki wody. Skrzyp zalewamy wodą, doprowadzamy mieszankę do wrzenia, a później – gotujemy na małym ogniu około 5 minut. Następnie – odcedzamy i czekamy, aż ostygnie. Płukanką płuczemy włosy zaraz po ich umyciu.

Możemy łączyć wybrane formy kosmetyków po to, by uzyskać efekty widoczne  dla każdego aspektu: wzmocnienie sprężystości skóry, gęstsze włosy, czy piękne i mocne paznokcie.

Jak odzyskać witalność na wiosnę?

Zadbanie o wygląd zewnętrzny to połowa sukcesu. Warto zadbać także o „obudzenie się” po zimowym spowolnieniu, budząc w sobie witalność i energię.

Jak to zrobić? Wystarczy sięgnąć po unikatowe rozwiązanie, a mianowicie – syrop Zielnik Polski Esencja Zdrowia – Witalność. Unikatowe połączenie składników, takich, jak owoce głogu, cytryniec chiński, korzeń żeń-szenia, przekłada się na redukcję odczuwania zmęczenia, a także – poprawienie sprawności umysłowej.

Wygodna forma, w postaci syropu, sprzyja korzystaniu z dobrodziejstw Esencji Zdrowia nawet wtedy, gdy coraz krótsze wieczory nie nastrajają do spędzania ich z książką i kubkiem herbaty ziołowej w ręce.

To także może ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw wiadomość