zioła dla urody

MIĘTA Z CYTRYNĄ – PRAWDZIWE ODPRĘŻENIE

Coraz więcej pogodnych dni i coraz wyższa temperatura skłaniają nas do poszukiwania zdrowego orzeźwienia. Świetnie w tym kontekście wypada mieszanka dwóch orzeźwiających smaków – mięty i cytryny.

Ziołowa herbatka mięta z cytryną to propozycja nie tylko na gorąco, ale również – w formie herbatki mrożonej. Unikatowy smak i orzeźwiające właściwości, dodadzą wigoru zarówno w ciągu dnia, jak i podczas wieczornego relaksu z kubkiem naparu i ulubioną książką.

Dlaczego to połączenie jest takie niezwykłe? Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Zacznijmy od mięty. Jej zielone listki pozytywnie wpływają na nasz organizm – głównie przez wspieranie procesów trawiennych, przyczyniając się do prawidłowej pracy układu pokarmowego. Niweluje to uczucie ciężkości, które – nie ma co ukrywać – zniechęca nas do podejmowania jakiejkolwiek aktywności.

Unikatowy smak mięty – świeży, w pierwszej chwili odbierany jako słodki, ale z ostrą nutą – działa orzeźwiająco. Oprócz smaku, na niezwykłe właściwości mięty ma także wpływ jej aromat – odświeża, ułatwia skupienie się, przywodzi na myśl piękny, letni poranek.

Wszystko to ma niebagatelne znaczenie w kontekście niezwykle istotnej właściwości mięty, jaką jest ułatwienie odprężenia. Działanie relaksujące wynika z jej smaku i zapachu – kojarzą się one z błogostanem, lekką morską bryzą i udanym początkiem dnia.

Jakby tego było mało, smak naparu z mięty dość długo jest odczuwalny w ustach po jego wypiciu. Przekłada się to na świeży oddech a także – długie uczucie świeżości.

Jeśli do wszystkich opisanych wyżej właściwości mięty, dodamy te, które kryje w sobie cytryna, otrzymamy prawdziwie orzeźwiającą kombinację. Kwaśny smak cytryny już bowiem sam w sobie działa orzeźwiająco. Jednak w połączeniu z łagodną miętą – serwuje orzeźwienie o wyjątkowym posmaku.

Podobnie jak mięta, sam aromat cytryny, ma już pozytywne dla nas działanie – relaksuje, pomaga się odprężyć, zapomnieć o problemach.

Połączenie mięty z cytryną działa więc dobroczynnie nie tylko na samopoczucie, ale także – na nasz układ pokarmowy. Napar z mięty i cytryny, może być podawany zarówno na gorąco, na dobry początek dnia – gdy jest potrzebna nam energia witalna na cały dzień, jak również na zimno – zwłaszcza w gorące dni. Dzięki podawaniu naparu na zimno, w ciągu dnia uzupełnimy płyny i zrelaksujemy się – także wtedy, gdy obowiązków jest naprawdę sporo.

Napar ten idealnie nadaje się również na wieczorny relaks z książką lub ulubionym filmem. Pozwala bowiem odprężyć się i przenieść się myślami do krainy ziołowo-owocowych przyjemności.

»Poznaj również melisę z pomarańczą«

To także może ci się spodobać

1 komentarz

  • Odpowiedz
    stomatolog katowice
    30 maja 2017 dnia 09:45

    Mięta jest dla mnie super zamiennikiem dla herbaty. No i jak wiadomo, ma bardzo dobry wpływ na organizm 🙂

  • Zostaw wiadomość