Poznaj Zioła

Mięta z cytrusami na jesień!

Jesienne wieczory kojarzą się niewątpliwie z kilkoma rozgrzewającymi atrybutami: wciągającą książką z gorącą akcją, ciepłym kocykiem, i – oczywiście – ulubioną herbatą.

Jaki napar wybrać, by nie usnąć po kilku stronach lektury w takich błogich warunkach? Warto połączyć przyjemne, kojące rozgrzanie z praktycznym orzeźwieniem, wybierając herbatki miętowe z cytrusową nutą!

Dlaczego takie połączenie? Przede wszystkim, ze względów smakowych: mięta ma wyrazisty smak, zaś dodanie cytrusów – ten smak łagodzi i pozwala skorzystać z dobroczynnych właściwości herbatki miętowej nawet tym, którym smak samej mięty zbytnio nie odpowiada.

Po drugie – to okazja do eksperymentów dla podniebienia: łączenie czasami mało oczywistych smaków to prawdziwa podróż kulinarna – nawet jeśli dotyczy tylko, czy aż – herbaty.

Po trzecie zaś – zarówno mięta, jak i cytrusy, oferują szereg dobroczynnych dla ogólnego samopoczucia właściwości .

Przyjrzyjmy się bliżej dwóm połączeniom, które idealnie sprawdzą się jako uzupełnienie leniwego, jesiennego wieczoru, spędzonego z książką pod cieplutkim, puchatym kocem.

Mięta z cytryną

W lecie – podawana na zimno, ta herbatka to najlepszy wybór na orzeźwienie w trakcie upałów. W chłodniejszych miesiącach, na ciepło – to, przede wszystkim, wyjątkowy smak i aromat.

Zapach mięty, w połączeniu z orzeźwiającym zapachem cytryny, tworzy w pokoju wyjątkową atmosferę, sprzyjającą relaksowi przy książce.

Dodatkowo, cytryna podkreśla walory smakowe mięty, pomagając wydobyć jej orzeźwiające właściwości – także w wersji na gorąco. Herbatka ta pozwala zrelaksować się, sprzyja dobremu samopoczuciu, i zamiast usypiać – dodaje energii, by oddać się zajęciu, które pozwala nam odpocząć.

Co więcej, należy podkreślić, że mięta wspiera pracę układu trawiennego, dzięki czemu poczujemy się lżej, pozbędziemy się uczucia ciężkości czy pełności po sutym posiłku. A tym samym – będziemy mieć więcej zapału, by zająć się tym, co sprawia nam przyjemność.

Mięta z pomarańczą

Nie ma chyba aromatu, który kojarzyłby się bardziej z przytulnym wnętrzem, gdy za oknem pada i wieje, niż aromat pomarańczy. W Polsce kojarzony z zimą i Bożym Narodzeniem, także jesienią napełnia pomieszczenie atmosferą przytulności i spokoju.

Soczysta pomarańcza, w połączeniu z orzeźwiającą miętą, to także efekt dodatkowego zastrzyku pozytywnej energii, oddziałującej na zmysły wzroku i smaku. Ponadto, sam zapach pomarańczy i mięty, działa relaksująco i odprężająco – mamy ochotę poświęcić swoją energię tylko na to, co nam sprawia przyjemność i daje satysfakcję.

Nie należy też zapominać o dobroczynnym działaniu mięty na układ trawienny – dzięki niej czujemy się lekko, chociaż pogoda za oknem, a także – sprzyjające jej dietetyczne grzeszki – do tego nie nastrajają.
Połączenie mięty z cytrusami to dobry pomysł nie tylko na lato. Smak i aromat takiego połączenia pozwala zrelaksować się i odprężyć, przy jednoczesnym zachowaniu pozytywnej energii i nastawienia do życia z uśmiechem.

Warto sięgnąć po te herbatki także wtedy, gdy chcemy skorzystać z dobroczynnych właściwości mięty, ale potrzebujemy lekkiego złagodzenia jej smaku.

To także może ci się spodobać

1 komentarz

  • Odpowiedz
    Zosia44
    23 października 2017 dnia 10:29

    Herbaty owocowe zwykle są bardzo dobre, choć oczywiście firmy są różne. Trafiałam nieraz na takie, gdzie mięta po zaparzeniu wyglądała jak brudna woda. Najlepsze według mnie są herbaty Herbapol nap ta: http://herbapol.com.pl/produkt/mieta. Tam mięta jest bardzo delikatna, leciutko zielona, dokładnie tak, jak zaparzona świeża. Tak samo z herbatami owocowymi. Są smaczne i aromatyczne.

  • Zostaw wiadomość