Poznaj Zioła

Melisa z pomarańczą

Żyjemy coraz szybciej i mamy dla siebie coraz mniej czasu – bo zawsze znajdzie się inne, interesujące zajęcie lub domowe obowiązki do wykonania. Tymczasem, bez względu na porę roku, warto zadbać o łagodne odprężenie, relaks i chwilę dla siebie. Z pomocą przychodzi połączenie melisy i pomarańczy!

„Eliksir życia”

Melisa to jedno z najpopularniejszych ziół, które wpływają na łagodzenie nastroju i wspomagają spokojny sen.

Najczęściej wykorzystywana jest w celu odprężenia, podawana pod postacią naparu. Pita regularnie, pomaga w zachowaniu balansu w życiu, pozytywnie wpływając na odprężenie.

Zresztą, właściwości melisy znali i doceniali już starożytni Grecy, nazywając ją „eliksirem życia” – ich zdaniem, przywracała ona ludziom witalność i chęć do życia.

Melisa dla smaku!

Nie do końca szeroko znanym i docenianym zastosowaniem melisy, jest jej wykorzystanie w kuchni – na przykład jako składnika sałatek. Równie dobrze może być dodatkiem do dań mięsnych i rybnych, czy choćby do twarożków lub past, którymi rano smarujemy pieczywo na śniadanie.

Melisa w kuchni pełni o tyle ważną rolę, że wspomaga ona układ trawienny. A napar – ten sam, który łagodzi uczucie napięcia, może również przyczyniać się do zmniejszenia uczucia ciężkości po obfitym posiłku.

Pomarańczowy zawrót głowy

Pomarańcze w połączeniu z melisą, tworzą duet idealny. Nie tylko nadają naparowi wyjątkowego smaku i aromatu, który sam w sobie pobudza uczucie błogości i spokoju, ale także – zawierają witaminę C, która wspomaga układ odpornościowy.

Już samo obieranie pomarańczy, podczas którego uwalniają się olejki eteryczne, zapewnia relaks i wyciszenie. Połączenie tej niezwykłej właściwości owoców z kojącym działaniem melisy, tworzy prawdziwie…wyciszającą mieszankę.

Wspomaganie relaksu

Napar z melisy i pomarańczy pozwala stworzyć relaksującą mieszankę w zwykłym kubku do herbaty. W połączeniu z innymi relaksującymi czynnościami, jak słuchanie ulubionej, łagodnej muzyki i otulenie się miękkim kocem, możemy liczyć na złagodzenie nastroju i wyciszenie przed kolejnym, przepełnionym aktywnościami dniem.

To także może ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw wiadomość