Poznaj Zioła

Herbatki ziołowe dla kibiców: po jakie warto sięgnąć w czasie mundialu

Piłkarskie emocje sięgają zenitu – wszyscy wielbiciele futbolu do połowy lipca będą śledzić zmagania najlepszych reprezentacji świata. Na czas sportowego święta, przygotowujemy zapasy pysznego jedzenia, biało-czerwone gadżety, czy chłodne napoje.
Ale kto powiedział, że nie można kibicować, popijając ulubione herbatki ziołowe?
Wbrew pozorom, zioła mają bardzo dużo wspólnego z mundialem: pomagają zrelaksować się i odprężyć, co przy zaciętych zmaganiach na ekranie telewizora, może nie być wcale takie oczywiste.

Z jakich dobroczynnych właściwości ziół warto skorzystać?

1. Wyciszenie i relaks

Gdy na boisko wychodzi reprezentacja Polski, warto sięgnąć po melisę. Sukcesy i porażki naszej kadry przeżywamy dość emocjonalnie – wystarczy przejść się po każdym polskim osiedlu w dniu meczu. Tymczasem, aby opanować emocje i potraktować mecz jako formę relaksu, warto sięgnąć po herbatkę ziołową.

Melisa sprzyja odprężeniu organizmu, wspomaga dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne, ułatwia spokojny sen. To ostatnie ma szczególne znaczenie, gdy po meczu dręczy nas bezsenność, gdy minuta po minucie analizujemy wszystkie sytuacje z zakończonego dopiero co spotkania.

Innym ziołem, po które warto sięgnąć, by zadbać o wyciszenie i relaks, jest popularny rumianek. Ma on dodatkowe właściwości, które przydadzą się wszystkim oglądającym mecze przy suto zastawionym stole…

2. Wspieranie układu pokarmowego

Oglądając mecz, łatwiej sięgamy po ciężkostrawne przekąski. Dlatego zamiast zapijać je słodkimi napojami, warto sięgnąć po herbatki ziołowe, które regulują pracę układu trawiennego.

Jednym z takich ziół jest właśnie rumianek. Możemy też wybrać pokrzywę albo miętę.

3. Orzeźwienie

Mięta to fantastyczny pomysł na herbatkę ziołową na zimno! Mundial przypada na najgorętszy okres w roku. Dlatego warto sięgnąć po miętę: orzeźwia, dodaje energii, a dodatkowo – reguluje pracę układu pokarmowego.

Świetnie smakuje też w wersjach smakowych z cytrusami: z cytryną i z pomarańczą.

Podczas mundialu, nie zabraknie emocji i czasu spędzonego z bliskimi.
Nic nie zbliża ludzi bardziej, niż wspólne spędzanie czasu podczas emocjonujących rozgrywek piłkarskich. Nie zaszkodzi rozmawiać później o najlepszych chwilach z meczu z bliskimi przy kubku ulubionej herbatki ziołowej.

To także może ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw wiadomość